Országos sikerek pneumatika versenyen

2019. április 11-13 között, három napon keresztül tartott a XXVI. Csernyánszky Imre Országos Középiskolai Pneumatika verseny. A verseny során két technikus tanuló Béda Bálint és Borsodi Gábor eredményei alapján iskolánk a döntőbe jutott.A verseny helyszínéül a Debreceni Brassai Sámuel Szakgimnáziuma szolgált. A versenyzők a három nap, három modulból álló feladatot oldottak meg:

  1. Írásbeli – Automatizálás témakörben (180 perc)
  2. Gyakorlat – Pneumatikus, elektropneumatikus és PLC rendszerek tervezése és összeszerelése (120 perc)
  3. Hibakeresés – különböző generált hibák diagnosztizálása és kijavítása minél rövidebb idő alatt SMC és FESTO gyártósorokon. (Max 25 perc)

A versenyen a diákjaink a következő eredményeket érték el:
Csapat kategóriában (Borsodi Gábor & Béda Bálint):
Gyakorlat kategória II. Hely
Összetett kategória II. Hely
Egyéni kategóriában:
Béda Bálint I. Helyezést ért el.
A versenyen ezek alapján az összes kategóriában dobogós helyezést ért el iskolánk.
A sikeres felkészítésért Kóra Gábor Tanár úrnak a versenybizottság aranykoszorús felkészítő tanár címet adott.

SZAKMÁK ÉJSZAKÁJA és 12. GYEREKAKADÉMIA a BGSZC MECHATRONIKAI SZAKGIMNÁZIUMÁBAN

Időpont: 2019. április 12. péntek 18.00 – 22. 00
Az alábbi programjainkra várjuk szeretettel:
Regisztráció

Szakmai programok:
18:00: Építsünk együtt elektromos dobógépet!
Helyszín: a 116-os terem   Vezeti: Kóra Gábor
A program időtartama közelítőleg 90 perc
Regisztráció szükséges

 18:30-tól: Építsünk LED-es szerencsekereket!
Helyszín: a 09-es terem     Vezeti: Ferenczy Tamás
A program időtartama közelítőleg 90 perc
Regisztráció szükséges

 18:30-tól: Készíts velünk halas hőmérőt!
Helyszín: a 06-os terem     Vezeti: Nagy Endre László
A program időtartama közelítőleg 90 perc
Regisztráció szükséges

 18.00-tól: Bemutatjuk az Erasmus + projekt keretében iskolánk tanulói és tanárai által készülő hulladékgyűjtő robotot.
Helyszín: a 103-mas terem    Vezeti: Gonda-Nagy István, Nové Lajos 

18.00-tól: A 3D nyomtatás rejtelmei
Helyszín: a 114-es terem előtt 

Céges bemutatkozó programjaink 18:00 órától:

  • Bemutatkozik a WAGO Hungária Kft 125-ös terem
  • Bemutatkozik Szenzortechnika a 114-es terem előtt

Nem szakmai programok:
18.00-tól: Fényfestés Szepessyné Kis Szilvia tanárnő segítségével.
Sötétedés után dzsungellé, virágoskertté vagy műalkotássá varázsolhatod az iskola falait. Az üvegek festése 18:00-kor kezdődik, a fényfestés maga sötétedéskor.
Helyszín: a 130-as terem

18.00-tól: Szülői foglalkoztató 133-mas teremben. Bartkóné Vargha Mária tanárnővel húsvéti dekoráció készítés.

18.30-tól: Csajozós sütik készítése Majorosi Annával az iskola látványkonyhájában.

A program időtartama: 120 perc
Regisztráció szükséges

Digitális témahét 2019.

digith-e1523199408746DIGITÁLIS ÓRÁK A DIGITÁLIS TÉMAHÉTEN:

 

TANÁR OSZTÁLY IDŐPONT HELYSZÍN TÉMA
NAGY ENDRE LÁSZLÓ 10.B  ÁPR. 10. SZAKMAI KAHOOT
VEREB MÁRTA 9.NY ÁPR. 10. 3.-5. ÓRA 123 KAHOOT DIGITÁLIS VILÁG
VEREB MÁRTA 9.N ÁPR. 10. 4.-6. ÓRA 123 KAHOOT WEBSZERKESZTÉS
MAJOROSI ANNA 13.T ÁPR. 9. 1.-2. ÓRA 130 NYELVTANULÁS
BAK MARIANN 9.NY1 ÁPR. 11. 4. ÓRA 204 SEMANTRIS
BAK MARIANN 9.NY2 204 SEMANTRIS
BAK MARIANN 11.B ÁPR. 9. 204 SEMANTRIS
LUKÁCS ANITA MINDEN OSZTÁLY MINDEN NAP KIV. DRÁMA 225 ZANZA, KAHOOT, E-LEARNING, TESZTEK STB.
HORNUNGNÉ BÁNDI GABRIELLA 9.NY ÁPR. 09. 5. ÓRA TEREPFUTÁS MOBIL APPLIKÁCIÓVAL
Eredmények telefonon
HORNUNGNÉ BÁNDI GABRIELLA 9.N ÁPR. 08. 7. ÓRA
HORNUNGNÉ BÁNDI GABRIELLA 10.B ÁPR. 08. 6. ÓRA
RAKONCZAI GYÖRGY 12.A ÁPR. 04. 106 ÉRETTSÉGI ELŐKÉSZÍTŐ
RAKONCZAI GYÖRGY 12.A ÁPR. 11. 106 ÉRETTSÉGI ELŐKÉSZÍTŐ
HAJTÓ ZSÓFIA 11.B ÁPR. 08. 4. ÓRA 208 ŐSZIRÓZSÁS FORRADALOM
HAJTÓ ZSÓFIA 9.B ÁPR. 08. 5. ÓRA 208 KÖZÉPKORI IRODALOM
GONDA-N. ISTVÁN 9.N ÁPR. 08. 4. ÓRA 105 TÖBBGENERÁCIÓS HÁLÓZATOK
GONDA-N. ISTVÁN 11.B ÁPR. 08. 6. ÓRA 105 DC MOTOR
GONDA-N. ISTVÁN 10.B ÁPR. 08. 1. ÓRA 105 VILLAMOS TÉR
GONDA-N. ISTVÁN 9.A ÁPR. 08. 2. ÓRA 105 TÖBBGENERÁCIÓS HÁLÓZATOK
DÓZSA TIBOR 11.A ÁPR. 11. 7-9. ÓRA ADATLAPOK ALKALMAZÁSI LEHETŐSÉGEK ONLINE KERESÉSE, MAJD MEGVALÓSÍTÁSA A GYAKORLATBAN

Fogadóórák 2019. április 4.

16.00-kor SZMK gyűlés

Név Ofő Terem Időpont
1. Bak Marianna 9. NY 204. 16-18
2. Bakonyi Györgyi 231. 16-18
3. Baky Zsolt 122. 16-18
4. Bartkóné Vargha Mária 12.B 229. 16-18
5. Brachna Zsuzsanna 209. 16-18
6. Dormán Miklós   121. 16-18
7. Dózsa Tibor 113. 16-18
8. Ferenczy Tamás 201. 16-18
10. Gácsné Beros Katalin 11.A 130. 16-18
11. Gergelyné Kárpáti Ottília 10.A 206. 16-18
12. Gonda-Nagy István 107. 16-18
13. Gyimesi István 228. 16-18
14. Gyukli Zoltán 05. 16-18
15. Hajtó Zsófia 208. 16-18
16. Hardyné Mészáros Ágnes 203. 16-18
17. Hornungné Bándi Gabriella 9. N 128. 16-18
18. Jámbor Sándor 10.B 103. 16-18
19. Karakai Márta  Elmarad Időpont egyeztetése az alábbi e-mail címen lehetséges: karakaimarti@gmail.com
20. Kóra Gábor 14.T 114. 16-18
21. Dr. Kovácsné Sütő Irma 227. 16-18
22. Lukács Anita 11.C 225. 16-18
23. Dr. Majorosi Anna igh. iroda 16:30-17:00
24. Menich Sebastian 116. 17-18
25. Mihály László 205. 16-18
26. Nagy Endre László 201. 16-18
27. Nagymáthé Tamás 115. 16-18
28. Nové Lajos 9.B 133. 16-18
29. Rakonczai György 11.B 108. 17-19
30. Szabó Adriana 12.C 226. 16-18
31. Szabó Zoltán 117. 16-18
32. Szepessyné Kis Szilvia 129. 16-18
33. Szokolainé Takács Erzsébet Igazgatói iroda 16-17
35. Ticsinyina Margarita 223. 16-18
36. Tóth Márton
37. Vereb Márta 12.A 123. 16-18
38. Vörös Éva 227. 16-17
39. Vörös József 9. A 132. 16-18
40. Soponyai-Nagy Krisztina pszichológus
SZMK 202. 16-16:30

Ismét dobogós helyezés

PART_1553682667745001Iskolánk csapata a 2019. március 27-én Szolnokon megrendezett Országos Tésztahíd Építő Versenyen  3. helyezést ért el.
A híd 55,1 kg-nál tört el.
A csapat: Szommer Szabolcs 9. N, Hajdú Zoltán 11. B, Bland Márk 11. B
Hídmester: Nové Lajos tanár úr

Fenntarhatósági Témahét

evoproA Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódva rendhagyó biológia óra keretében Péceli Bálint az Evopro Innovation Kft kutató szoftvermérnöke tartott előadást „Mit tehetek mérnökként a fenntartható jövőért?”címmel.
Az előadás bemutatta az elektromobilitás terjedését, a villamos hajtású járművek energetikai kihívásait. Az előadás ismertette az Evopro Innovation Greenernet projektjét, a napelemekkel, járműtöltőkkel és energiacellával megvalósított szigetüzemű rendszer (mikrogrid) fejlesztését és automatizálási megoldását.

Az interkulturális vetélkedő eredménye

kepatmeretezes_hu_IMG_5785Az interkulturális vetélkedő eredménye
További fotók

  1. KEBABISTÁN / 11.a/ 67 pont (Sebestyén Zsolt, Gerő László, Ősapay László, Poczik Szabolcs, Kovács Dániel Lázár Gábor)
  2. V.I.P. /11.c / 65 pont (Zimek Sándor, Tóth Bálint, Castiglione Bence, Kóbori Bence, Bleicher Pál))
  3. Schadenfreude    /9.ny/   62 pont  (Tatár Bátor, Tóth Balázs, Csőke Gergő, Papp Mátyás, Csizmadia Imre, Fenyvesy Roland)
  4. Team Thanos /10.b/ 59 pont (Matyasovszky Márton, Kovács Roland, Domján Dávid, Csanálosi Csaba, Rieder Kevin)
  5. Yesterday’s Incredibles   /11.B/    58 pont (Nátly Gergő, Princz Botond, Hepp László, Nagy Krisztofer)
  6. New Kids on he Block /11.A/   56 pont            (Kubala Kristóf, Tóth Barna, Riskó Dávid, Domján Lajos, Csupor Bence, Pillinger Péter)
  7. 9 ennn /9.n/    55 pont (Simon Oliver, Takács Balázs, Szommer Szabolcs, Olajos Sámuel, Harcos Edvárd)
    7. Csak a Cabrio   /10.A /  55 pont   ( Hajdu László, Scharle Milán, Vidra Attila, Szilágyi Bence, Tőkés Benkő, Balogh Tamás)
  8. GREEN      /9.b/   53 pont  (Molnár Tamás, Balázs Mátyás, Kruck Péter, Horváth Zalán, Medvessy István)
  9. Full Random / 9.a / 48 pont  (Csomor-Hajnal Szilárd, Virizlai  Zsolt, Taferner Dominik, Tóth Boldizsár)
  10.  9.a2       (Boldog Ádám, Társi Dominik, Berki Petra, Gerlai Bálint)

Kovácsné Sütő Irma  munkaközösség vezető

Megemlékezés

kepatmeretezes_hu_IMG_5844Idén rendhagyó módon emlékeztünk a 151 évvel ezelőtti márciusi forradalomra és az utána következő eseményekre.

Március 14-én (csütörtökön) a tanórák keretein belül a szaktanárok irányításával különböző aspektusból ismerkedhettek meg a diákok az 1848-’49 forradalom és szabadságharc eseményeivel, következményeivel, az utókorra gyakorolt hatásaival.
Ezen a napon a 2. és 3. szünetben a Görög Színházba vártuk azokat, akik szeretik a mobiltelefonos játékokat és szeretnék megmérettetni tudásukat megemlékezésünk témájában!

Szakképzési díj

vrs2019. március 7-én volt a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara által alapított SZAKKÉPZÉSI DÍJ ünnepélyes eredményhirdetése.

A BGSZC Mechatronikai Szakgimnáziuma innováció kategóriában a “Gyerekakadémia szülő megőrzővel” címmel beadott projekttel jelölést nyert a díjra.

A zsűri értékeléséből: “A mosolyogtató cím egy hat éve indított, ingyenes, rendszeres programot takar, amelyet az intézmény 9-14 éves gyerekeknek tart a természettudományos, Műszaki érdeklődés felkeltése céljából. Az iskola ismertségét, illetve a jelentkező tanulók létszámát is növelő foglakozásokon nemcsak a tanulók készíthetnek a tanműhelyben például PIC-fenyőt, elektronikus dobókockát, hanem a gyermeküket elkísérő szülők is kikapcsolódhatnak a csokikrém-parádén vagy az asztalitenisz versenyen. A lehetőséget kihasználják a családtagok: legutóbbi rendezvényükre 36 gyerek és 52 szülő jött el.”