Drogprevenciós nap a Mechatronikában 2020.05.25.

dpKedves Tanulóink!

Az utóbbi egy hétben két olyan drogokkal kapcsolatos hír jelent meg a sajtóban, amire mindenki felkapta a fejét. A két eset a következő címekkel olvasható az online-portálokon:
1. Rendőrség: Bekábítószerezve ugrott ki az ablakon a 17 éves fiú
2. Részegen, bedrogozva balesetezett Akasztón, meghalt a hátul ülő gyermek
Úgy gondoltuk, hogy annak ellenére, hogy jelenleg digitális munkarendben dolgozunk, meg tudjuk oldani azt, hogy a problémával foglalkozzunk, és mellette az angol szövegértés területén is fejlődhessenek tanulóink.
Május 25-én 10 órától a tanulók feladata a következő lesz:
Be kell jelentkezni a Mondj nemet a drogokra honlapon a kurzusokra az alábbi linken:
https://www.mondjnemetadrogokra.hu/course/

 Ott mindenkinek ki kell választania egy témát/kurzust érdeklődése szerint, és el kell végeznie, azaz a videó megtekintése után válaszolnia kell kérdésekre és néhány szöveget is el kell olvasnia. Ha jól válaszolják meg a kérdéseket, a témák feldolgozása után tanúsítványt kapnak. Ezt, az Önök nevére szóló tanúsítványt kell elküldeni aznap délután 15:00-ig az osztályfőnöknek vagy feltölteni a google classroom-ba, az osztályfőnök által megjelölt helyre!

A kurzus elvégzése után meg kell nézni még az alábbi linken található rövidfilmet (12 perc),
https://film.indavideo.hu/video/f_deni

 A film megnézés után alkossanak (lehetőleg) négyen egy csoportot, és írják meg egy rövid szövegben angolul/németül (6-8 mondat), hogy milyennek találták a filmet, valamint a Mondj nemet a drogokra online tanfolyamon látott pár perces filmmel vessék össze (véleményüket indokolják is)!

A közös véleményt a csapattagok nevének megadásával minden csapattag küldje el saját nyelvtanárának.
Röviden összefoglalva:
1. lépés: egy kurzus elvégzése (50-60 perc)
2. lépés: tanúsítvány letöltése és eljuttatása az osztályfőnöknek
3. lépés: rövidfilm megnézése
4. lépés: csapattagok keresése, angol/német nyelvű szöveg megírása
5. lépés: a szöveg elküldése a saját nyelvtanárnak

HATÁRIDŐ: 2020. május 25. 15:00
Aki nem készíti el határidőre a feladatot, megkérjük a szüleit, hogy Önökkel együtt közösen végezzék el a kurzust!
Jó munkát kívánunk Önöknek!Az iskolavezetésLetölthető plakát a droggprevencióról