Ballagás

IMG_0131Kedves Szülők, kedves Diákjaink!

A ballagás minden végzős számára különleges esemény, a középiskolai ballagás pedig a családok és az iskolák közös ünnepe. Az idén a járványügyi helyzet miatt nem hagyományos keretek között szervezi meg iskolánk a ballagást. Úgy gondoljuk, hogy valamilyen formában lehetővé kell tennünk, hogy végzőseink elbúcsúzzanak az iskolától, kicsit egymástól és pedagógusaiktól, dolgozóinktól, néhány útravaló gondolatot megoszthassunk velük és elismerhessük négy éves teljesítményüket. Annyira bizonytalanná vált az elmúlt időszakban a világ, hogy tantestületünk úgy gondolta, hogy a ballagást a tervezett időpontban megtartja a lehetőségeknek és a szokásos ballagási forgatókönyvnek megfelelően. Április 30-án 10:30-kor az iskolai discordon osztályfőnöki órák lesznek a virtuális tantermekben (ez nem nyilvános esemény), 11-kor egy videófilmen végigjárjuk az iskola épületét, ezután az osztályok rövid filmje vagy fényképei kerülnek levetítésre. Elhangzanak a hagyományos rövid beszédek (végzős diák, alsóbb évfolyamos tanuló és az igazgatói beszéd), kiosztjuk az elismeréseket tanulmányi és a közösségi munkáért, méltatjuk a sporteredményeket. A ballagási műsort meglepetés-vendégünk üzenete zárja. Vendégünk: Kovács Lehel színművész, a Katona József Színház társulatának tagja. Annak érdekében, hogy a végzősök távollévő családtagjai is velünk lehessenek, a ballagás reggelén megküldünk minden végzősnek egy linket, ahol a youtube-on  követni tudják az eseményt.

Arra kérünk minden végzőst, hogy ha lehetséges, akkor szüleivel együtt nézzék meg számítógépen vagy telefonon a ballagási műsort (talán a pizsama és a szabadidő ruha helyett válasszanak aznapra egy alkalomhoz illőbb öltözéket). Kérem, ha meg tudják tenni, aznap koccintsanak egyet a családban gyermekük, az iskola tanulói és pedagógusai egészségére, és beszélgessenek a fiatalok előtt álló időszakról. Egy iskola közösségét a hagyományok és a közös élmények tartják össze, igyekszünk ezt a napot emlékezetessé tenni. Köszönöm a kollégák és tanulóink közreműködését a ballagás megszervezésében és technikai lebonyolításában; a digitális munkarendre való átállás az együttműködés új formáit alakította ki a tanulók és a pedagógusok között. Természetesen, amint a helyzet megengedi, osztályonként szervezünk egy kisebb ünnepséget.
Üdvözlettel és szép napot kívánva: Dr. Majorosi Anna