25. Gesztenyefa mentés

 

AZ IDÉN IS LESZ GESZTENYEFA MENTÉS!
Gerstl József, a Novotel Hotel főkertésze a
25 éves jubileumi akciót
szervezi a Gesztenyéskert fáinak megmentésére, az aknázómoly pusztítása ellen.  Ez a károkozó átvészeli a telet és tavasszal újabb pusztítást okoz a gesztenyefák lombozatában. Az egyetlen természetes védekezés ellene, ha ősszel összegyűjtjük a lehullott leveleket és elégetjük. Iskolánk tanulói és tanárai kezdetektől vagyis 25 éve vesznek részt ebben a környezetvédelmi akcióban, ami az idén várhatóan
november 19-én, VASÁRNAP 1030-14 óra között lesz.
Találkozás:  1000 órakor a BAH csomópontnál lévő NOVOTEL Hotel előtt.
Várjuk minden osztályból a környezetvédelemért tenni akaró tanulóinkat és tanárainkat. A tanulóknak beszámít a közösségi szolgálatba. Szokás szerint kis színes programok segítik a jó hangulat megteremtését: koncert, környezetvédelmi foto kiállítás, gesztenyefa ültetés, tv riportok stb.
Természetesen a szervezők a gesztenyefa-mentési akcióban megtartják a hagyományokat: forró teával, üdítővel és szendviccsel várják a segítő résztvevőket.
Külön piros pont azoknak, akik saját lombseprűt, gereblyét hoznak.
A kedves Szülőket, Testvéreket is szeretettel várjuk.

 

Mindenkit szeretettel várunk: Dankóné Balázs Zsuzsanna és Kleeberg Zoltánné – a MECHAZÖLD KÖR vezetői